22.01.19

10

Обнадійлива тенденція

Голова наглядової ради компанії “Евровет” Максимчук Сергій Іванович поділився з читачами журналу “The Ukrainian Farmer” прогнозами щодо розвитку свинарства в Україні та перспективами створення вакцини від АЧС.

 

 

Ринок ветеринарних препаратів формується виходячи з потреби тієї чи іншої галузі. Зараз чимало аналітиків прогнозують зменшення обсягів вітчизняного свинарства. Невже справді українці залишаться без улюбленого традиційного продукту – сала? На це та інші запитання нашому кореспонденту відповів Сергій Максимчук, голова наглядової ради відомої у галузі ветеринарної медицини компанії «Евровет», яка займається постачанням та реалізацією високоякісних біологічних і хіміко-фармацевтичних ветеринарних препаратів від світових виробників.

 

 

– Отож, Сергію Івановичу, чи не залишаться українці без свиней?

– Хочу заспокоїти любителів свинини – без українського сала  вони не залишаться.  Справді, поголів`я свиней в Україні сьогодні трохи зменшилося. Однак катастрофічного падіння галузі немає. Переконаний, якщо виконувати правила, за якими свинарям необхідно працювати під час загрози виникнення спалахів африканської чуми свиней, то все буде добре. Адже в Україні попит на свинину є, кормової бази достатньо, тому буде і пропозиція.

 

– Як відомо, через АЧС вже позакривалися цілі комплекси з виробництва свинини. На вашу думку, чому при інтенсивному розвитку високих технологій досі не існує засобів лікування та профілактики хвороби?  Невже все так безнадійно?

– Над вирішенням проблеми АЧС сьогодні працюють провідні наукові центри всього світу. Але потрібно чітко розуміти, що наявні розробки поки що є експериментальними. Проблема створення вакцини – багатогранна та включає кілька аспектів, вирішення яких стане можливим при подальшому поглибленому вивченні молекулярно-біологічних властивостей збудника. Відомо, що збудник АЧС є гетерогенним та надзвичайно варіабельним, це і залишається однією з основних причин неможливості виготовлення вакцини. Наступна особливість вірусу – він може розмножуватися в організмі членистоногих (кліщі, блохи). Також, якщо тварина перехворіла і вижила (здавалося б мав сформуватися імунітет), повторне зараження не тільки можливе, а і призведе до загибелі свині. Словом, вірус дуже підступний.

На мою думку, чекати на вакцину протягом  найближчих 10-15 років не варто. Отож треба виходити з реалій й посилити заходи профілактики.  Зокрема, це стосується жорсткого виконання правил біобезпеки згідно з діючими інструкціями, які в т. ч. включають: регулярну дезінфекцію засобами, ефективними саме проти збудника АЧС (таким, наприклад, є дезінфектант ізраїльського виробництва Бромосепт 50. Четвертинні солі аммонію ефективно руйнують оболонку збудника АЧС, таким чином можливість інфікування зменшується у рази);  переміщення тварин здійснювати тільки з дозволу ветслужби (на жаль, це контролювати складно, оскільки близько 50 % свиней перебувають у приватному секторі); виключити вигул тварин, регулярно проводити обробку проти кліщів; заборонити згодовування свиням необроблених належним чином харчових відходів та продуктів забою тварин, та ін.

 

– Які групи препаратів користуються найбільшою популярністю на українському ринку?

– На першому місці, звичайно знаходяться вакцини. Компанія «Евровет» є ексклюзивним представником в Україні декількох виробників ветеринарних продуктів світового рівня, а саме фірм «Phibro Animal Health Corporation®» (США), «Phibro Vaccines®» (Ізраїль), «Bioveta a.s.» (Чехія), «Huvepharma®» (Болгарія),  та ін. Постачаємо вакцинні препарати проти різних хвороб для семи видів тварин та птиці –  свиней, ВРХ, собак, котів, кролів, коней, курей.

Особливістю нашої компанії є те, що самі обираємо препарати, які будемо реєструвати на українському ринку. Деякі  з них стають популярними і просто незамінними у господарстві. Наприклад, вакцина Колібін РК Нео (Bioveta a.s.) проти ротавірусної, коронавірусної інфекції та колібактеріозу ВРХ. Принцип дії – вакцинується глибокотільна корова, а після отелу теля разом з молозивом отримує надійний захист від вищезгаданих хвороб. Це – універсальний рецепт, який вирішує  питання збереження новонародженого молодняка у господарствах, де існує проблема вказаної етіології.

У свинарстві великою популярністю користується інактивована вакцина Роковак Нео проти ротавірусної інфекції та колібактеріозу. Застосовується супоросним свиноматкам за 2-4 тижні до опоросу з метою формування колострального імунітету. Також, топ попиту створює вакцина Еризін Сінгл Шот (Bioveta a.s.), особливість якої у тому, що вона містить перший та другий типи збудника бешихи, отож одноразове введення поросятам надійно захищає їх від цієї хвороби.

Одна з основних умов збереження ефективності вакцин – дотримання холодового режиму при транспортуванні та зберіганні. Так, для вакцинних препаратів необхідно забезпечити постійний температурний режим +2  – +8°С. У нашій компанії встановлено відповідне обладнання та холодильні камери. Продукція постачається безпосередньо від виробників, які акредитовані за європейськими стандартами GMP, ISO. Наступне завдання – не порушити температурний режим під час перевезення препаратів у господарство, тому за бажанням клієнта спеціальним транспортом доставляємо їх самі або спеціалісти господарств отримують продукцію на нашому складі і транспортують її самостійно у термовалізах з термотестерами.

На другому місці по затребуваності перебувають хімікофармацевтичні продукти. Наприклад, досить популярним є продукт  Гаммавіт Біо (Bioveta a.s.), в складі якого імуноглобулін ВРХ, антибіотик, вітаміни А, Д3, Е та допоміжні речовини. Одноразове випоювання цим препаратом телят відразу після народження значно підвищує їхні шанси не хворіти.

Для контролю мікоплазмозів та інших збудників компанія «Huvepharma®» (Болгарія) постачає в Україну ряд високотехнологічних макролідних антибіотиків (Фармазин, Родотіум, Тилмовет, та ін.).

Загалом у лінійці нашої компанії є понад 140 продуктів і кожен з них по своєму унікальний.

 

– Зараз на українському ринку дуже багато різних постачальників ветеринарних препаратів. Ваша компанія працює з 1995 року. Як вам протягом понад двадцять років вдається знаходити образно кажучи шлях до серця клієнта?

– Наша «фішка» у тому, що ми не тільки постачаємо ветеринарні препарати, а і приймаємо участь у розробці програм лікування та профілактики під конкретне господарство. Адже всі наші менеджери – фахівці ветеринарної медицини з вищою освітою та значним досвідом роботи.

Також не можна обійти увагою славнозвісну формулу «ціна-якість». За багато років праці ми змогли відшукати оптимальний баланс доступної ціни та бездоганної якості продукції у відповідності до кращих стандартів. Адже порівняно з іншими постачальниками ціна на наші продукти інколи може відрізнятися у рази. Тому, не дивно, що обирають компанію «Евровет».

Обнадійлива тенденція